Výlet - II. A + II. B

Dne 25. 5. 2022 zažili žáci 2. tříd velké dobrodružství na zřícenině hradu Zvířetice. Napínavá pátrací hra Tajemství zvířetického trezoru hraběnky Eleonory začala v budově TIC Zvířetice. Zde děti obdržely herní pergamen s hádankami, které jsme s velkým nadšením luštili v areálu zříceniny. Stali se z nás pozorní pozorovatelé, kteří museli prokázat svoji odvahu a důvtip. Abychom získali dané indicie, museli jsme např. vystoupat do vysoké věže, sestoupit do temného sklepení nebo hledat odpověď v zámecké studni.

Nakonec jsme na magickém stromě na zahradě infocentra vyhledali tajemné symboly a získali tak kód k trezoru s pokladem. Každý si mohl vzít svůj díl pokladu.

Po zábavném, ale náročném pátrání jsme museli nabrat nové síly. Zaslouženou odměnou nám byla výtečná zmrzlina a zákusky v nedaleké bakovské cukrárně.

Těšíme se na nové výzvy a dobrodružství.

žáci II. A + II. B a jejich třídní učitelky Tereza Černá a Aneta Šoltysová