Základní škola a mateřská škola,
Kněžmost, okres Mladá Boleslav

Sportovní den 2023

Dne 27.6.2023 proběhl za účasti celé školy sportovní den. Žáci všech ročníků - kromě 8. ročníku - byli rozděleni do 16 týmů/států, jejichž kapitány byli žáci 9.třídy. Den byl zahájen na fotbalovém hřišti v Kněžmostě startovním písknutím paní ředitelky, kterým začala 1.disciplína - štafeta. Postupně si každý tým otestoval své fyzické i vědomostní schopnosti na 16 stanovištích (na fotb. hřišti a ve školních prostorech - TV, zahrada, atrium), které měli od počátku ve své kompetenci žáci 8.třídy. Soutěžící se utkali v disciplínách jako jsou např. sprint na 60m, šplh, hod medicimbálem, skok přes švihadlo, hod na basketbalový koš, skok z místa, hod na cíl, hobby horsing, volejbal, prolézání tunelu, skok v pytlích apod. Všichni zúčastnění podali bravurní výkony, deváťáci zkušeně vedli a motivovali členy svých týmů, osmáci pečlivě dohlíželi na svých stanovištích a spravedlivě měřili jednotlivé disciplíny, a to vše, pod nezbytným pedagogickým dozorem, bylo podpořeno ideálním počasím bez velkých veder a deště. Na 1.místě se umístil tým Islandu, na 2.místě tým Řecka a na 3.místě tým státu Mauritius. Vítězům blahopřejeme a všem zúčastněným děkujeme za nasazení a fair play.