Soutěžíme

Ani začátkem tohoto školního roku naši žáci nelenili a zúčastnili se různých soutěží.

V průběhu září měli možnost zaregistrovat se do Logické olympiády. Tato soutěž je pořádaná Mensou České republiky. Je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Z naší školy se zúčastnilo 46 žáků, kteří  během října doma nebo ve škole absolvovali krátký on-line test.

nejúspěšnější žáci:

kategorie A1 - 1. třída

Jakub Hejl a Marie Krul´ová - 171. - 219. z 500 účastníku v kraji

kategorie A2 - 2. třída

Václav Stádník - 98. - 136. z 685 účastníku v kraji

kategorie A - 3.-5. třída

Jindřiška Stádníková - 215. - 232. z 2344 účastníků v kraji

kategorie B - 6.-9. třída

Johanka Pelantová - 211. - 224. z 2608 účastníků v kraji

Ve středu 9. 11. naši školu reprezentovali 3 týmy, složené z žáků 2. stupně, v matematické soutěži MaSo v České Lípě. Jedná se o týmovou soutěž, ve které nejde jen o počítání příkladů, ale o spolupráci a nalezení správné strategie při doprovodné hře. V rámci ČR se zúčastnilo 253. týmů. Náš nejúspěšnější tým ve složení Vojtěch Černý, Jindřich Stejskal a Adam Čáp se umístil na 71. místě. Všichni si to moc užili a již se těší na jarní MaSo.

Jako v minulých letech proběhlo začátkem listopadu školní kolo Bobříka informatiky. Zúčastnili se žáci od 4. do 9. třídy a 31 žáků se stalo úspěšnými řešiteli. Soutěžící odpovídali na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti. Nejúspěšnějšími řešiteli byli Matěj Semerák a Jindřiška Stádníková (oba žáci 5. třídy), kteří získali plný počet bodů. Z 2. stupně získal nejvíce bodů Jakub Šťastný ze 7. ročníku. Ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem se mohlo Bobříka informatiky zúčastnit také 14 žáků z Ukrajiny.

Děkujeme všem za reprezentaci školy a jsme moc rádi, že alespoň někteří našli odvahu si vyzkoušet něco nového.

Mgr. Květa Havlíková