Školní výlet

Předposlední květnový den se naše třída vydala vlakem na školní výlet do Prahy. Vyrazili jsme brzy ráno a naším prvním cílem byla vyhlášená Zoologická zahrada. Nejdříve jsme byli trošku otrávení, že musíme po ZOO chodit společně, ale nakonec jsme pochopili, že tak uvidíme maximum zvířat a nemineme například novou gorilí rezervaci DJA, která se projektantům opravdu vydařila. Stejně tak nás uchvátili mloci, kterých bychom si jinak ani nevšimli. Do skupin jsme také dostali pracovní listy, které jsme se snažili vyplnit, ale po pravdě řečeno, když konečně nastal očekávaný rozchod, trošku jsme na ně zapomněli. Jsme sice už v šesté třídě, ale plyšová zvířátka nutně potřebujeme, tudíž jsme dali přednost obchodům se suvenýry.

Ze ZOO vedly naše kroky směrem k Vltavě, neboť tam jsme se v přístavišti měli nalodit na parník, který nás odveze až na Rašínovo nábřeží. Povedlo se a my jsme vzali zavděk místům k sezení, která byla navíc ve stínu a užívali si plavbu. Nejvíc nás samozřejmě zaujaly plavební komory. Někteří z nás se dokonce trošku báli. Nakonec ale všechno dopadlo dobře a my jsme suchou nohou opět vkročili na souš.

Na vlakovém nádraží jsme si ještě dali pár dobrot a pak hurá domů! S lehkým zpožděním jsme padli do náručí rodičů a se vzpomínkou na gorily a vítr ve vlasech, později v klidu usnuli.

Žáci 6. třídy