Recitační soutěž

Byl pozdní večer, první máj.

Tímto veršem sice začíná jedna z nejslavnějších básní všech dob, ale v našem případě musíme začít jinak. Bylo brzké únorové odpoledne a v jedné z učeben se sešlo 25 odvážných žáků naší školy. Nekonala se ani stezka odvahy, ani velká písemka z matematiky, nýbrž školní kolo recitační soutěže. Mladí recitátoři se nejen museli naučit vybranou báseň či text zpaměti, ale ještě se museli postavit před své spolužáky a odbornou porotu a naučené dílo hezky nahlas, zřetelně a osobitě přednést. Všem účastníkům náleží patřičný obdiv. A přestože by si všichni do jednoho zasloužili postup do oblastního kola, které se bude konat v Mladé Boleslavi, porota byla nucena vybrat pouze 3 žáky z každé kategorie.

Naši školu budou v dalším kole reprezentovat tito žáci:

I. kategorie:

Barbora Bejrová, 2. A

Anežka Dutá, 3. A

Eliška Jiráková, 3. B

II. kategorie:

Rozálie Kestnerová, 4. A

Kateřina Macková, 4. B

Nikita Klinderová, 5. B

IV. kategorie:

Natálie Gotvaldová, IX. ročník

Nina Vasyk, IX. ročník

Držme jim, prosím, palce.

A všechny ostatní recitátory chvalme a pějme na ně ódy, neb se jedná o velmi ohrožený druh (především recitátoři na 2. stupni ZŠ).

Mgr. Lucie Hejnová