Pythagoriáda

Letošního jubilejního 45.ročníku Pythagoriády se zúčastnilo celkem 39 druhostupňových žáků naší školy. Každý řešitel dostal zadání a měl šedesát minut na to, aby se pokusil vypočítat co nejvíce z 15 zapeklitých úloh. Úspěšným řešitelem se stal každý, kdo získal alespoň 9 bodů (maximum bylo 15). Na naší škole se to letos povedlo Johance Pelantové z VIII.ročníku. Johanka bude reprezentovat naší školu v okresním kole. Velmi nás těší, že žáci mají chuť si Pythagoriádu vyzkoušet. Opravdu není důležité vyhrát, ale zkusit zase o trochu více provětrat ony šedé buňky mozkové (jak by řekl Hercule Poirot) a vydat se mimo svojí matematickou komfortní zónu.

paní učitelky Hejnová a Havlíková

PS: Pro zajímavost přikládáme jednu úlohu ze zadání pro 6.třídy z loňského roku. Vyzkoušejte, zda byste byli úspěšnými řešiteli:

Úloha: Urči délku strany čtverce, jehož obsah a polovinu obvodu můžeš vyjádřit stejným číslem (samozřejmě s různou jednotkou).