Podzimní víceboj - sportovní soutěž pro 1.stupeň

Ve čtvrtek 10.11.2023 jsme na naší základní škole uspořádali sportovní soutěž v podzimním víceboji pro žáky 3.- 5. ročníku. Prověřuje se zde sportovní pohybová všestrannost. Soutěž obsahovala osm disciplín: skok daleký, hod medicinbalem, šplh, člunkový běh a cvičení na 1 minutu - přeskoky přes švihadlo, výstupy na lavičku, sedy-lehy a hody míčem o zeď.

Měli jsme možnost vidět nejen nadějné kněžmostské talenty a skvělé výkony např. skok z místa v délce 200 cm, medicinbalem přehozenou hranici 6,5 metrů, člunkový běh 4 x 10 metrů za 11,1 vteřiny, šplh na tyči pod 5,5 sekundy nebo také 50 sedů - lehů, 68 úhozů míčem o zeď, 59 výstupů na švéd.bednu a 154 přeskoků přes švihadlo - to vše v 1 minutě. Ale hlavně plnou tělocvičnu spokojených a nadšeně sportujících dětí.

Měli jsme velkou radost z hojné účasti dětí a to pouze ze třech vybraných ročníků. Potěšilo nás jejich nasazení, slušné chování a radost ze cvičení. Navíc zpětné ohlasy dětí jsou famózní a i spolužáci, kteří se nepřihlásili mají zájem se účastnit příští rok.

Tímto bychom chtěli také pochválit žáky 2. stupně - Kastnerová B., Beran A., Kašpárková A., Sajdlová A., Paďourková K., Matušinec V., Bayerová E., Pasecká T., Šťastný J., Černý M., kteří se organizace soutěže zhostili bravurně. Účastnili se čtyřech důležitých schůzek, kde se svědomitě připravovali. Osobně jsem dlouho neviděl takhle skvělou organizaci, zodpovědnost, aktivitu a velké zaujetí a ochotu uspořádát akci pro mladší spolužáky. Čekání na vyhlášení organizátoři zpestřili skvěle připraveným sportovním kvízem. Děkujeme jim za pomoc a velmi oceňujeme také podporu SRPŠ při zakoupení drobných cen.

Za tělesnou výchovu a rozvoj sportu

Mgr. Zdeněk Chlup a Mgr. Jiří Lehečka