Pobyt v přírodě 1.A

V předposledním týdnu školy jsme se konečně skoro všichni z naší třídy I.A vydali na dlouho očekávaný vysněný pobyt v přírodě.

Rodiče nás dovezli na místo konání, na chalupu v Horním Bousově, což je opravdu kousek od Kněžmostu (co kdyby náhodou někdo….?!?). Ale ne, nikdo neplakal ani nezlobil tak, aby ho rodiče museli odvézt dříve, ba naopak.

Zažili jsme spoustu zábavy – volné hry, při kterých jsme přirozeně utvořili skupinky podle zájmu a míry vzájemného porozumění, také jízdu na koni, dozvěděli jsme se mnohé o životě hlemýžďů, jejichž farmu jsme na zahradě založili. Vyráběli jsme lapače snů a vonné pytlíčky s levandulí a také loutky z papíru, s nimiž jsme si zahráli parodie na pohádky. Připravovali jsme si snídaně (koláče, bublaninu a šátečky jsme dostali od maminek), prostírali a sklízeli stůl, utírali nádobí, hledali a uklízeli své věci – prostě jsme se učili samostatnosti. Moc jsme si pochutnali na obědech, které nám uvařili v restauraci v Přepeřích, na pizze, kterou jsme si objednali v pizzerii rodičů našeho spolužáka Kristiánka, také jsme si sami dokázali opéct buřta.

Byly to nádherné tři dny plné sluníčka a večery plné dovádění a smíchu, tak, jak to má na takové akci být. Zjistili jsme, že je nám spolu moc dobře, a proto už se těšíme na září, kdy si pobyt v přírodě zopakujeme. Tentokrát zvládneme už celý týden a mnohem dál od rodičů.

Mgr. Ivana Kavanová, Mgr. Jana Prokorátová + děti z 1.A