Okresní kolo recitační soutěže Dětská scéna

Ve dnech 26. a 27.3. se žáci naší školy zúčastnili okresního kola recitační soutěže Dětská scéna, které probíhalo na Gymnáziu Dr. J. Pekaře v Mladé Boleslavi. Měli jsme zástupce ve třech kategoriích od 2. až po 7. třídu. Konkrétně nás reprezentovali tito žáci:

Aneta Králová (II.B), Barbora Bejrová a Liliana Kopalová (III.A), Lukáš Krul´ (IV.A), Rozálie Kestnerová (V.A), Vanesa Piskačová (VI.A) a Valerie Červená (VII.)

Celkem se do soutěže zapojilo 120 dětí, takže konkurence byla obrovská. Do krajského kola v Kutné Hoře postupovali pouze dva nejlepší z každé kategorie. Odvahou bylo už to vystoupit na stupínek před několikačlennou porotu a také před publikum složené z dalších účastníků a jejich dospělého doprovodu. Všem žákům děkujeme za reprezentaci naší školy, za odvahu a snahu.

Krásného výsledku dosáhla ve III. kategorii Valérie Červená, která získala za svůj výkon  zvláštní cenu poroty - Cenu Mikuláše Klaudyána. Vája měla pěkný přednes a také zvolená báseň byla v jejím podání velmi povedená. Všichni zúčastnění si odnesli také cenné rady od poroty, které mohou zúročit příští rok. Věříme, že se jim na soutěži líbilo a budou reprezentovat naši školu i v dalších ročnících této krásné soutěže mluveného slova.

A. Hušková, K. Pospíšilová