Odznak všestrannosti – okresní kolo Mladá Boleslav 2023

Naše škola je již čtvrtým rokem zapojena do programu Sazka olympijského diplomu a od letošního roku také do Sazka odznaku všestrannosti. Dnes 22.3. se v areálu 5. ZŠ v Mladé Boleslavi konalo okresní kolo odznaku všestrannosti. Žáci 7. a 8.ročníku absolvovali tyto disciplíny: trojskok z místa, hod medicinbalem, 2 minuty přeskoky švihadla (po 30 vteřinách změna cviku), kliky po dobu 2 minut a závěrečný běh na 1 000 m.  Součet bodů každého jednotlivce se následně započítal také do týmového součtu.

Počasí nám přálo a tak se celá soutěž mohla odehrát na venkovním hřišti. Po dramatickém průběhu se ZŠ Kněžmost v konkurenci deseti škol stala třetí nejlepší školou na okrese!! Za námi zůstali například 7. ZŠ MB, 9. ZŠ MB, 8. ZŠ MB, Debř, Čachovice a Semčice. Předčila nás jen atletická 6. ZŠ MB a gymnázium.

V individuálním hodnocení se do krajského kola z 2. místa nominoval perfektními výsledky Jakub Šťastný a z 1. místa senzačním výsledkem Kačka Paďourková. Krajské kolo proběhne dne 18.5 na atletickém stadionu v Čáslavi.

Vyčkáváme na výsledky dalších okresních kol Středočeského kraje, kde okresní kolo v Mladé Boleslavi bývá velmi často silné a mohli bychom tak na krajské kolo postoupit z třetího místa. Necháme se překvapit.

Velká pochvala za úžasné sportovní výkony, nasazení a bojovnost celému týmu: Kačka Paďourková, Gabča Picková, Eliška Bayerová, Terka Pasecká, Johanka Pelantová, Jakub Šťastný, Tadeáš Panc, Marek Mucska a Vítek Volf

Všichni jsme hlavně rádi, že po době covidové se opět začínají konat sportovní soutěže pro děti ze základních škol. Dnes jsme jednu krásnou sportovní akci zažili za účasti dvou stovek sportujících dětí.

Za tělesnou výchovu

Mgr. Zdeněk Chlup