Odznak všestrannosti – krajské kolo Čáslav 2023

Dne 22.3. jsme v areálu 5. ZŠ v Mladé Boleslavi na okresním kole ukořistili nádherné 3. místo, avšak bez přímého postupu do kraje. Po skončení všech okresních kol jsme se dozvěděli příjemnou zprávu, že jsme se i my, díky vysokému počtu získaných bodů, dostali do kola krajského. Díky vstřícnosti víceletého gymnázia z Mladé Boleslavi jsme se dne 9.5. vydali společně na cestu na atletický stadion v Čáslavi. Měli jsme opět veliké štěstí na počasí, sluníčko hřálo a my si tak mohli pohyb užít plnými doušky. Do krajského kola se nakonec nominovalo celkem patnáct nejlepších škol ze Středočeského kraje.

Tentokrát se soutěžilo ve zcela odlišných disciplínách a to v tomto šestiboji:  skok daleký, shyby na lavičce a sedy-lehy na 2 minuty, hod kriketovým míčkem a běh na 60 m a 1 000 m.

Velká pochvala za úžasné sportovní výkony, nasazení a bojovnost patří celému týmu, který s výsledným součtem 21 224 bodů skončil na senzačním 4. místě ve Středočeském kraji! Žáci projevili o soutěž velký zájem - více než měsíc mezi krajským a okresním kolem se sami scházeli a pilovali jednotlivé disciplíny. Přestože nejsme škola se sportovním zaměřením zůstaly za námi velké školy z Mladé Boleslavi, Čáslavi, Říčan, Poděbrad i Nymburka.

Dnešní den jsme si moc užili, viděli jsme přes čtyři sta sportujících žáků a žákyň, kteří měli tu čest soutěžit mimo jiné i před pořadatelem a bývalým atletem Petrem Marinčičem nebo bronzovou medailistkou z olympijských her v Atlantě Šárkou Kašpárkovou.

Naši školu reprezentovali: Denis Beran, Vítek Volf, Tereza Pasecká, Gabriela Picková, Kateřina Paďourková (5. místo), Eliška Bayerová (7. místo), Jakub Šťastný (6. místo) a Tadeáš Panc (8. místo).

Třešničkou na dortu je v kategorii jednotlivců postup Kateřiny Paďourkové na republikové finále, které se bude konat v úvodu příštího školního roku v Brně.

Všichni jsme pyšní na celý náš tým a děkujeme za skvělou reprezentaci školy v kraji i okresu.

Za tělesnou výchovu

Mgr. Zdeněk Chlup