Návštěva ZŠ Bakov nad Jizerou

Ve čtvrtek 2. 11. jsme se na pozvání pana ředitele MgA. Libora Doležala vypravili do ZŠ Bakov nad Jizerou. Prohlédli jsme si celou školu, ale zejména nové učebny, postavené a vybavené v rámci projektu EU.

Naši druháčci se motivovali na výuku anglického jazyka, když si mohli s paní učitelkou Šárkou Vrabcovou vyzkoušet, že s vhodnými pomůckami a metodami se novým slovíčkům i frázím mohou učit celkem lehce. Seznámili se s možnostmi 3D tisku a někteří si odnesli domů z bakovské 3D tiskárny i něco na památku. Obdivovali velké a pohodlné prostory Cvičného bytu, kde si nejprve „pohráli “ s BeeBots, které programovali na jízdu po didaktických podložkách - např. na dopravním hřišti, po ulici ve městě, v bludišti atp.  Snad nejvíce si ale užili společnou přípravu a pečení voňavého jablečného štrůdlu, na kterém si pochutnali druhý den při svačině.

Pozvání pana ředitele na prohlídku a vyzkoušení nových učeben platí i pro další zájemce z naší školy, třeba zase z řad žáků druhého stupně.

Možná se tak započala nová tradice vzájemných návštěv, protože i kněžmostští učitelé mají určitě v některých našich skvěle vybavených učebnách bakovským co nabídnout.

paní učitelka Ivana, paní učitelka Soňa a naši druháčci