Návštěva druháků v Ekocentru Zahrada

V úterý druháci navštívili zajímavé výukové programy v Ekocentru Zahrada v Mladé Boleslavi. Námořníci z 2.A se seznámili s novými informacemi o netopýrech. Dozvěděli se, kde netopýři vytváří své kolonie a i na čem si pochutnávají. Na závěr si každý svého netopýra vyrobil a odvezl domů. Živého netopýra si bohužel děti nemohly prohlédnout, protože netopýřice Amálka nedávno zemřela.

Průzkumníci z 2.B se dozvěděli spoustu zajímavých informací o vybraných druzích ptáků prostřednictvím programu: Ptáci - vstup do ptačího světa prožitkem. Vyzkoušeli si, jak bažant vyhrabává potravu z půdy, jak lednáček loví rybičky v řece nebo jak obtížné je, chytit jako káně do pařátů myš. Nakonec jsme na vlastní oči viděli sovu pálenou, kterou jsme si mohli podržet na ruce a dokonce i  pohladit.