McDonald´s Cup poprvé v Kněžmostě!!!

Po předchozích úspěšných letech naší školy ve fotbalovém turnaji McDonalds Cup jsme se rozhodli, že v letošním roce se ujmeme organizace okrskového kola a to ve spolupráci s TJ Sokol Kněžmost. Ten nám poskytl nově vybudované sportoviště a zapůjčil dresy.  Na naše krásně upravené hřiště dorazily týmy z dalších pěti základních škol.

V mladší kategorii 1. – 3. ročníků soutěžily čtyři týmy – ZŠ Bakov nad Jizerou, ZŠ Dolní Bousov, ZŠ Kosmonosy a ZŠ Kněžmost. Naši reprezentanti (Matěj Fukan, Pavel Lochman, Antonín Černý, František Zita, Karel Trojánek, Michal Král, Pavel Dolák, Oliver Halbich, Dominik Růžička) vyhráli všechny zápasy, vstřelili celkem 20 gólů a s přehledem skončili na 1. místě.

Ve starší kategorii 4.- 5. ročníků se utkalo pět družstev – Bakov nad Jizerou, Kněžmost, Kosmonosy a 1. a 2. ZŠ Mnichovo Hradiště. I zde obstáli naši chlapci (Matyáš Řezáč, Šimon Urban, Jan Haken, Vojtěch Soukup, Štěpán Šíp, Milan Krucký, Jonáš Pospíšil, Martin Hnízdil, Jakub Bunc, David Holubička, skvěle) – bez jediné porážky a s 36 góly obsadili také 1. místo. Oba týmy si tak zajistili přímý postup do okresního kola, které se koná o týden později v Kosmonosích.

Celý fotbalový turnaj proběhl v příjemné sportovní atmosféře za fantastické podpory fanoušků – z řad rodičů, ale i žáků naší školy, kteří se vyzbrojili vlastnoručně vyrobenými transparenty. Naši chlapci tak měli velikou motivaci. Do organizace se zapojili i žáci 9. třídy – Josef Hybner a Martin Mucska v roli rozhodčích a Lucie Hušková fotila a vyplňovala diplomy. Na všechny žáky jsme patřičně pyšní. Jsme rádi, že jako škola jsme organizaci sportovní akce zvládli na výbornou.

Celá akce se tak vydařila i díky skvělé spolupráci všech zúčastněných včetně trenérů TJ Sokol Kněžmost pana Zity a Hakena.

Za ZŠ Kněžmost

Mgr. Zdeněk Chlup