Matematický klokan

Pátek 22.4.2024 byl dnem, kdy se všechny děti v České Republice mohly zúčastnit matematické soutěže Klokan. Nejinak tomu bylo i na naší škole. Děti na prvním stupni psaly Klokana povinně, na druhém stupni už měli žáci možnost volby a tak si hlavičky lámali pouze dobrovolníci. Ráda bych vypíchla dva výjimečné výkony. V kategorii Cvrček dosáhl Štěpán Mudroch maximálního počtu bodů a v kategorii Klokánek měl Antonín Houska pouze jeden výsledek chybný. Oba chlapci tak prokázali ohromný matematický talent. Ale ani ostatní žáci si nevedli špatně. Přikládám nejúspěšnější řešitele v jednotlivých kategoriích:

Kategorie Cvrček (2.+3.ročníky) : 1.místo: Štěpán Mudroch, III.B

2.místo: Michaela Štúralová, II.B

3.místo: Tereza Zajícová, III.B

Kategorie Klokánek (4.+5.ročníky) : 1.místo: Antonín Houska, V.A

2.místo: Tereza Raclavská, V.B

3.místo: Josef Mareš, V.B

Kategorie Benjamin (6.+7.ročník) : 1.místo: Kateřina Janků, Anna Nedvědová, VII.třída

2.místo: Miloš Herbst, VI.B

3.místo: Jan Šimůnek , VII.třída

Kategorie Kadet (8.+9.ročník) :    1.místo: Johanka Pelantová, IX.třída

2.místo: Hana Janoušková, IX.třída

Děkuji všem žákům, kteří se matematické soutěže Klokan zúčastnili a nebáli se logických úloh.

L.Hejnová