MaSo v České Lípě

Stejně jako již v několika minulých letech, vydali se vybraní žáci naší školy i letos na matematickou soutěž MaSo. Soutěž je určena pro druhý stupeň základních škol (a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií) a soutěží v ní 3-4členné týmy. Plní matematické a logické úlohy, čímž získávají tahy do hry. Je důležitá nejen schopnost logického myšlení, ale také schopnost spolupráce a volby dobré strategie. Soutěž zajišťují studenti Matematicko-fyzikální fakulty UK v Praze a koná se na řadě míst ČR. Naše škola jezdí soutěžit do České Lípy.

V letošním jarním kole jsme vyslali do soutěže 3 týmy. Někteří žáci už byli ostřílení borci, kteří soutěží prošli opakovaně a věděli, co je čeká. Nejlépe z naší školy uspěl tým ve složení Johanka Pelantová, Nikola Pokorná, Eliška Vedralová a Tereza Pasecká, který obsadil v Lípě pěkné 11. místo z 25 zde soutěžících týmů (v celkovém pořadí v celé ČR 215. místo). Další tým ve složení Adam Čáp, Vojtěch Černý a Jindřich Stejskal získal 18. místo (celkově 278.). Poslední náš tým složený z mladších dětí (a některých nováčků: Vilém Matušinec, Annemarie Nedvědová, Lukáš Čermák a Hana Janoušková) se umístil na chvostu výsledkové listiny. To však není podstatné. Děti získaly nové zkušenosti, zážitky a hravou formou se zabývaly řešením logických úloh a matematických příkladů. Příště jistě všechno zúročí a my jim budeme držet palce.

Mgr. Kateřina Pospíšilová