Jsme druhou nejvšestrannější školou na okrese – odznak všestrannosti 2024

Naše škola je již pátým rokem zapojena do programu Sazka olympijského diplomu a poslední dva roky též do Sazka odznaku všestrannosti. Dnes 26.3. se v areálu 5. ZŠ v Mladé Boleslavi konalo okresní kolo odznaku všestrannosti. Vybraní žáci 4.-.8. ročníku absolvovali tyto disciplíny: trojskok z místa, hod medicinbalem, 2 minuty přeskoky švihadla (po 30 vteřinách změna cviku), sed-lehy po dobu 2 minut. Výkony byly hodnoceny dle tabulek na body. Součet bodů každého jednotlivce se následně započítal nejen do týmové soutěže, ale i individuální.

Náš ´´B´´tým se umístil na krásném dvanáctém místě.

Tým ´´A´´ se po dramatickém startu nejprve pohyboval hluboko v průměru škol, ale již od druhé disciplíny začal kralovat startovnímu poli. V konkurenci šestnácti škol se právě naše škola stala druhou nejvšestrannější školou na okrese!! Za námi zůstali například 7. ZŠ MB., 9. ZŠ MB, Gy MB Palackého, 2. ZŠ MB., ZŠ Debř, 8. ZŠ MB, ZŠ Bělá pod Bezdězem, Gy Pekař, Čachovice a Semčice. Předčila nás jen atletická 6. ZŠ MB a to rozdílem pouhých 44 bodů.

V individuálním hodnocení se v kategorii 2009 na 3. místě umístil Tadeáš Panc, v kategorie 2010 na 2. místě Jakub Šťastný, v kategorii 2012 na 3. místě Milan Krucký a v kategorii 2013 na 1. místě Tadeáš Hnilička. U dívek se pak v kategorii 2009 umístila na 2. místě Kateřina Paďourková, v kategorii 2012 na 3. místě Nataly Zamastilová a v kategorii 2013 na 1. místě Tereza Raclavská.

Do krajského kola tak může postoupit nejen tým A, ale i jednotlivci z týmu B. Krajské kolo proběhne dne 3.5 na atletickém stadionu v Čáslavi. Vyčkáme ještě na výsledky dalších okresních kol Středočeského kraje.

Velká pochvala za úžasné sportovní výkony, nasazení a bojovnost celému týmu: Kačka Paďourková, Eliška Bayerová, Barbora Rysová, Nataly Zamastilová, Adam Beran, Denis Beran, Tadeáš Panc, Jakub Šťastný, Vítek Volf, Tadeáš Hnilička, Milan Krucký, Tereza Pasecká, Natálie Pancová, Tereza Raclavská, Kateřina Chmelová

Dnes jsme si opět užili jednu krásnou sportovní akci za účasti dvou stovek sportujících dětí.

Za tělesnou výchovu

Mgr. Zdeněk Chlup