Jazyková animace aneb němčina hravě

V pondělí 4. prosince 2023 se žáci 6. tříd zúčastnili jazykové animace a to pod vedením paní Markéty Razákové. Seznámili se hravou formou s němčinou, která je v dalším školním roce čeká jako povinný druhý cizí jazyk. Dozvěděli se základní informace o německy mluvících zemích, naučili se počítat do čtyř a výslovnost základních nápojů. Vyzkoušeli si také první konverzaci. Jedna skupina se seznámila i se slovíčky týkajících se Mikuláše a vánočních svátků a dokonce zvládla zazpívat i krátkou písničku v němčině. V průběhu panovala velice příjemná atmosféra a žáci si to moc užili.

Jazykové animace pořádá Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem a to jako projekt, který velmi úspěšně běží již desátým rokem. Projekt "Němčina nekouše" je financován Česko-německým fondem budoucnosti a německým velvyslanectvím v Praze. Více o jazykové animaci: www.jazykova-animace.info

Paní Razákové děkuji za pestrý program a jsme moc rádi, že navštěvuje naši školu.

Mgr. Květa Havlíková