Jazyková animace aneb němčina hravě

V úterý 7. června 2022 se žáci 6. třídy zúčastnili jazykové animace a to pod vedením paní Markéty Razákové. Žáci se seznámili hravou formou s němčinou, která je v novém školním roce čeká jako povinný druhý cizí jazyk. Dozvěděli se základní informace o německy mluvících zemích, naučili se 4 základní barvy a základní členy rodiny. Vyzkoušeli si i první konverzaci. V průběhu panovala velice příjemná atmosféra a žáci si to moc užili.

Jazykové animace pořádá Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem a to jako projekt, který velmi úspěšně běží již několikátým rokem. Projekt "Němčina někouše" je financován Česko-německým fondem budoucnosti a německým velvyslanectvím v Praze. Více o jazykové animaci: http://www.tandem-org.cz/sekce/jazykova-animace

Paní Razákové děkuji za pestrý program a jsme moc rádi, že navštěvuje naši školu. Pokud bude projekt Němčina nekouše pokračovat i v příštím školním roce, rádi se ho zúčastníme.

Mgr. Květa Havlíková