Jarní víceboj 2023

V pátek 10.3.2023 jsme na naší základní škole uspořádali sportovní soutěž v jarním víceboji pro žáky 3.- 5. ročníku. Prověřuje se zde sportovní všestrannost a pohybové dovednosti. Soutěž obsahovala osm disciplín: skok daleký, hod medicinbalem, šplh, člunkový běh a cvičení na 1 minutu - přeskoky přes švihadlo, výstupy na lavičku, sedy-lehy a hody míčem o zeď.

Měli jsme možnost vidět nejen nadějné kněžmostské talenty a skvělé výkony např. skok z místa v délce 188 cm, medicinbalem přehozenou hranici 7 metrů, člunkový běh 4 x 10 metrů za 10,5 vteřiny, šplh na tyči pod 6 sekund nebo také 61 sedů - lehů, 69 úhozů míčem o zeď, 51 výstupů na lavičku a 180 přeskoků přes švihadlo - to vše v 1 minutě. Ale hlavně plnou tělocvičnu spokojených a nadšeně sportujících dětí.

Měli jsme velkou radost z hojné účasti téměř padesáti dětí a to pouze ze třech vybraných ročníků. Potěšilo nás jejich nasazení, slušné chování a radost ze cvičení.

Tímto bychom chtěli také pochválit žáky 2. stupně (osm žáků z devátého ročníku a dva z osmého), kteří se ne zrovna jednoduché organizace zhostili zodpovědně, aktivně a s velkým zaujetím. Děkujeme jim za pomoc a velmi oceňujeme také podporu SRPŠ.

Za tělesnou výchovu a rozvoj sportu

Mgr. Zdeněk Chlup a Mgr. Jiří Lehečka