Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka

Čtvrťáci vyrazili poslední listopadový den za kulturou do Divadla v Dlouhé v Praze. Ráno jsme se sešli na nádraží v Mnichově Hradišti, nasedli do rychlíku, směr Praha. Z Hlavního nádraží jsme došli do Dlouhé ulice, kde byl náš cíl. Těšili jsme se na divadelní představení Ludvíka Aškenazyho – Jak jsem se ztratil……

Hra nám vyprávěla o malém Pavlíkovi Tesařovi, který se jednoho Štědrého dne ztratil svému tatínkovi. A protože příliš nespěchal domů, procházel se vánoční Prahou. Potkal Pána s kaprem, šikovnou holčičku, co jde tatínkovi pro pivo, posledního pražského lampáře, navštívil Bílou labuť a peklo. Seznámil se s pošťákem Klementem a jeho koníkem Karličkou. Klement mu věnoval podivuhodné loutkové divadélko, ve kterém jsou loutky nejen Pavlíka samotného, ale všech, které toho dne potkal, včetně snové Andersenovy Holčičky se sirkami. Dětem se divadelní představení velmi líbilo.

Mgr. Radka Roxerová, Alena Hušková, Petra Vrabcová