iQlandia - 4.A

Výlet do iQlandie

Ve středu 14. června jsme jeli na školní výlet do iQlandie.

V 6:45 jsme se sešli na vlakovém nádraží v Mnichově Hradišti. Potom jsme šli na nástupiště a čekali na vlak. V Turnově jsme přestoupili na jiný vlak. Když jsme přijeli do Liberce, tak jsme šli do iQlandie. Tam nám řekli, že v 11: 00 je science show. Poté jsme se rozdělili na skupinky. V mojí skupince byli: Tomáš, Klára, Eliška, Kryštof, Natka a Váša. Hlídala nás Kačka.

Nejdřív jsme šli na živly, kde jsme viděli ohnivé tornádo. Pak jsme se přesunuli do oddělení matematiky a ještě šli do stolních her. Pak jsme se museli vrátit, abychom stihli science show. Tam jsme se dozvěděli, že dusík má bod varu -196°C a kyslík jenom -182°C. Když show skončila, tak jsme se šli najíst. Potom jsme se znovu vydali hrát si s exponáty, jenže tam byla nějaká škola Červená hora, která strašně zlobila. Úplně nakonec jsme se vydali na tobogán.

U klecí v šatně paní pokladní vyhlásila do mikrofonu, ať se Vašek dostaví k pokladně. Cestou do Mnichova Hradiště jsme jeli autobusem. Moje máma si spletla místo konce, a tak jsem odjel předposlední.

Nejvíc se mi líbilo Matematikum. Bylo to skvělé.

žák 4.A, A. Houska

iQlandia

Ve středu 14.6. jsme vyrazili do iQlandie.

V 6:45 jme se sešli na nádraží v Hradišti. Když jsme přijeli do iQlandie, měli jsme si uklidit batohy do pojizdné klece. S naší skupinou jsme vyšli do 2. patra a dělali jsme spoustu věcí např.: veliké bubliny. Čas se krátil a za pět minut 11 jsme se šli podívat na science show. Moc se mi to líbilo. Když to skončilo, tak jsme se šli nasvačit.

Nejvíc mě zaujal auto simulátor, černá místnost a zemětřesení. Výlet se mi líbil a chtěl bych si ho zopakovat.

žák 4.A, D. Holubička