Lyžařský kurz 2023

V letošním školním roce jsme díky přeložení termínu lyžařského kurzu (z důvodu nedostatku sněhu) jeli na hory v neděli 12. března. Po příjezdu do Rokytnice nad Jizerou jsme si oddechli, protože u chaty byly zasněžené umělým sněhem 3 sjezdovky.

Lyžařský výcvik jsme zahájili v pondělí dopoledne. Byl to jediný den, kdy nám počasí nepřálo. Celé dopoledne pršelo. Odpoledne jsme sušili věci a pro děti jsme připravili 3 přednášky: Výzbroj a výstroj, Mazání lyží a Nebezpečí na horách. Poslední přednášku provedl dlouholetý člen Horské služby Radek Dostál. V úterý se počasí umoudřilo. Proto jsme ve středu a ve čtvrtek vyrazili na Lysou horu a v krásném slunečném počasí si děti vyzkoušely 3 km dlouhou sjezdovku.

Velké poděkování patří majiteli (panu Michalu Banýrovi) a personálu chaty Lenoch. Výborně se o nás starali a nic nebylo nemožné. Večery jsme si zpestřili kulturním programem. Každý pokoj si připravil po večeři program pro pobavení nás všech. Náš pobyt na horách utekl jako voda. V pátek 17. března jsme se vrátili z kurzu a mohli tak sdělovat svým blízkým své zážitky z hor.

Mgr. Jiří Lehečka, Mgr. Alena Brixí a Mgr. Zdeněk Chlup