Exkurze v Muzeu Metoděje Vlacha - III. A + III. B

Dne 21. 11. 2022 se vydali žáci třetích tříd do Mladé Boleslavi. V rámci exkurze navštívili Muzeum Metoděje Vlacha. Hned po příjezdu jsme měli možnost obdivovat moderní budovu leteckého muzea. Součástí muzea je i tribuna, vyhlídková věž a kavárna. Po vstupu do budovy jsme se ocitli v hangáru plném historických letadel. Většina z nich je plně funkční a můžeme je vidět v provozu na různých předváděcích akcích. Komentovanou prohlídku jsme si moc užili, protože vyprávění našeho průvodce Jirky bylo velmi poutavé a poučné. Zajímala nás letadla vojenská i akrobatická. Nakonec jsme si v prvním patře prohlédli výstavu radiostanic, fotoaparátů, uniforem a dalších zařízení. Po prohlídce si děti mohly vyzkoušet své pilotní umění na leteckých simulátorech a postavit si vlastní modely z dřevěné stavebnice. Rozhodně jsme si nemohli nechat ujít návštěvu příjemné kavárny „Letecká kantýna“. Děti si pochutnaly na zmrzlině nebo dezertu a osvěžily se limonádou. Na závěr jsme nakoupili hezké suvenýry jako vzpomínku na naše zážitky či dárek pro naše blízké.

Aneta Šoltysová, Tereza Černá a žáci třetích tříd