Exkurze Praha - 4.A, 4.B

Ve středu 21. září se všichni čtvrťáci vypravili za krásami našeho hlavního města. Cestovali jsme vlakem z Mnichova Hradiště, a už samotná cesta byla pro děti velkým zážitkem. A co teprve cesta metrem! Sice jsme jeli jen tři stanice, ale dobrodružství to bylo. Z Malostranské jsme pak pěšky prokličkovali ke Karlovu mostu a tam navštívili Muzeum strašidel, kde jsme měli předem objednanou prohlídku. Ta spočívala ve vyprávění různých pověstí přímo v muzeu a druhá část v procházce po nejbližším okolí.  Zavítali jsme tak nejen do sklepení plného pohádkových bytostí, ale i na Kampu. Výklad byl poměrně obsáhlý, ale dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací.

Kolem poledne jsme se vydali přes Karlův most ke Staroměstskému náměstí. Tam jsme měli chvíli čas, než spustil orloj. Některé děti toho využily k občerstvení v podobě trdelníku. Když orloj odbil jednu hodinu, pokračovali jsme v cestě na Václavské náměstí. Tam se naše skupina rozdělila na dvě menší a dali jsme si jídlo v Mc´Donaldu a KFC, každý podle své chuti. Pak jsme se sešli pod sochou sv. Václava a vydali se k hlavnímu nádraží. Cesta zpátky utekla poměrně rychle, pár dětí po pestrém dni ve vlaku i usnulo. V Hradišti už čekali na nádraží rodiče, aby si své ratolesti převzali. Někteří cestovali s paní učitelkou ještě dál do Kněžmosta autobusem.

Počasí bylo vlídné, po řadě studených a deštivých dní jsme si užili i sluníčko a deštník ani pláštěnky jsme nepotřebovali. Děti se nepoztrácely a vše v pohodě zvládly. Takže po pozitivní zkušenosti si můžeme Prahu užít i při nějakém dalším výletě, třeba na Pražský hrad.

Mgr. Kateřina Pospíšilová, Mgr. Marta Pažoutová, Mgr. Vendula Svobodová