Exkurze II. B

Dne 5. května 2022 navštívili žáci II. B Ekocentrum Zahrada v Mladé Boleslavi. Pro děti byl připraven zajímavý a poučný program Ptáci – vstup do ptačího světa prožitkem.

Děti se hravou formou seznámily s vybranými druhy našich ptáků, jejich potravou a domácím prostředím. Vyzkoušely si tesat zobákem jako strakapoud nebo lovit jako kachna či ledňáček. Během programu nás navštívil doktor Bolíto, se kterým byla velká legrace.

Na závěr programu na nás čekalo úžasné překvapení. Všichni jsme si mohli pohladit a vzít na ruku mládě sovy pálené, o kterém jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací.

Součástí exkurze byla prohlídka všech expozic v miniZOO. Všechna zvířátka se nám moc líbila, ale nejvíce nás zaujala expozice Vodní svět.

V Ekocentru Zahrada jsme strávili krásný den se zvířátky a těšíme se na další ekologický program v příštím školním roce.

žáci II. B, paní učitelka Aneta Šoltysová a paní asistentka Ivana Šturmová