Mezinárodní průkaz ISIC ŠKOLÁK

Naše škola vydává svým žákům mezinárodní žákovský průkaz ISIC Školák. Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje totožnost žáka a jeho příslušnost k naší škole; kromě toho funguje jako mezinárodně uznávaný doklad o školní docházce, akceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také jako karta využitelná pro zhruba 2.000 různých slev a výhod v ČR.

ISIC Školák vydaný přes naši školu

• Je oficiálním průkazem žáka naší školy.
  • Pro mnohé instituce a veřejné dopravce slouží jako ideální doklad o věku držitele, např. pro získání zlevněného jízdného.
  • Školní průkaz ISIC není potřeba si pořizovat každý rok znovu. Jeho platnost je až pět let od vydání; platnost je také omezena dobou docházky na základní školu.
  • Školní ISIC Školák stojí 350 Kč na celou dobu platnosti. V případě ztráty či zničení vystavujeme duplikát za 100 Kč.
  • V ceně průkazu je jeho digitální verze, viz ALIVE APP (Google Play, App Store)
Mezinárodní průkaz ISIC ŠKOLÁK

Co přináší ISIC Školák?

• Platnost ve 130 zemích světa, více než 125.000 slev po celém světě.
  • Je akceptován dopravci po celé ČR jako potvrzení věku a oprávnění čerpat slevu na jízdném ve výši 50-75 %.
  • Možnost zřízení speciálního celoroční cestovní pojištění UNIQA.
  • Slevy na více než 2.000 místech v ČR:
    • při nákupech, stravování a vzdělávání, v internetových obchodech viz www.isic.cz
    • na vstupném do kulturních institucí
    • na permanentky v lyžařských areálech
    • speciální mobilní tarif od Vodafone
    • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek
    • v kinech, na koupalištích a dalších zábavních areálech

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jak si průkaz objednat?

Agendu ISIC na naší škole řeší Mgr. Jitka Marešová.

• V případě zájmu o ISIC kartu si stáhněte Žádost o vydání, tuto vyplněnou žádost odevzdá žák své třídní učitelce (1.stupeň) nebo Mgr. Jitce Marešové (2.stupeň).
  • Zároveň zašlete průkazovou fotografii (stačí pořídit mobilním telefonem) na e-mail maresova@zsknezmost.cz nebo do Komens (Bakaláři) (tentýž adresát).
  • Na poplatek 350 Kč bude vygenerován příkaz v Bakalářích a Vy obdržíte zprávu v Komens.
  • Další vlna objednávek proběhne během ledna 2024. Do té doby můžete zasílat vyplněné žádosti a fotografie.
  • Hotový průkaz s pouzdrem a šňůrkou na krk děti obdrží v únoru ve škole.

Žádost o vydání ISIC karty ŠKOLÁK