Přípravné utkání fotbalového kroužku ZŠ Kněžmost: TJ Sokol KněžmostUběhlo sedm měsíců od doby, kdy jsem na ZŠ Kněžmost vytvořil novou zájmovou činnost pro děti prvního i druhého stupně, a to fotbalový kroužek. Mou snahou v těchto tréninkových lekcích je především procvičování herních činností jednotlivce a trénink techniky práce s míčem se zapojením speciálních programů s vysokým počtem přihrávek a dotyků s míčem během jednoho tréninku. Nácvik dokonalé techniky a ovládnutí míče s důrazem na první dotyk a přesnou přihrávku, ale také schopnost poradit si v situaci jeden na jednoho hráče.

Tyto programy zastupují čím dál větší část tréninku fotbalových klubů v ČR a v celém světě. Fotbalový kroužek byl založen s úmyslem obnovit sportovní reprezentaci naší školy.

Z důvodu blížícího se prvního kola Mc´Donalds cupu, meziškolního celorepublikového turnaje, jsem ve spolupráci s Romanem Macounem připravil na minulý týden 8. 5. 2013 přátelské utkání se sokolem Kněžmost.

V prvním zápase nastoupili v následující sestavě (2. a 3.třída):

Radek Zikmund – Jan Hybner, Matěj Chloupek, Josef Sedláček - Jakub Volf, Klára Vostatková. (Ondřej Svoboda, Matěj Vokál) Chyběli : Jan Hušek, Tomáš Kurka

Proti nám nastoupila řada starších mini žáků 5. a 6. třídy. V zápase jsme se potýkali především s nejasnostmí hráčů, ve kterém prostoru mají hrát, nezvykem na travnatý povrch, ale především s věkovým rozdílem, který se samozřejmě projevoval nejen v silových, ale i rychlostních soubojích a psychice mých malých svěřenců. V zápase jsme prohráli vysokým rozdílem.

Do druhého zápasu jsme se svolením trenéra Romana Macouna nastoupili proti totožné věkové kategorii, tedy dětem 2. a 3.třídy. V tomto zápase jsme si vedli daleko lépe a kluky opustil strach z větších a starších protihráčů. Předvedli jsme mnoho pěkných fotbalových situací a vsítili pěkné tři branky bez jediné inkasované. Po nástupu starších mini žáků TJ Sokol Kněžmost skončil zápas nerozhodně 4:4.

Za zmínku stojí jednoznačně výkon malého Matěje Chloupka, který pro mě byl nejlepším hráčem na celém hřišti. Jsme rádi, že dochází k nám na fotbalový kroužek, protože svými dovednostmi a přístupem k tréninku kladně ovlivňuje své spolužáky a kamarády.

Ve čtvrtek 16.5. 2013 se utkáme v okrskovém kole Mc´Donalds cupu s 1. ZŠ MH, 2. ZŠ MH, ZŠ Bělá, ZŠ Bousov a ZŠ Bakov pouze ve věkové kategorii (2. - 3. třída)

Držte nám pěsti!

Za fotbalový kroužek

Mgr. Zdeněk Chlup

FOTO ZDE

Slavnostní vyřazení žáků 9. třídy

Slavnostní vyřazení žáků 9. třídy se uskutečnilo ve čtvrtek 25.6. v aule...

Nadpis neni vyplnen

Děkujeme paní Hlavičkové za Max elektro Tv do žluté třídy.

1.jarní výlet turistického kroužku

V sobotu 22.2. jsme se vydali s turistickým kroužkem na další výlet. Jeli jsme...

Adresa:
Na Františku 75,
294 02, Kněžmost


Sekretariát
326 784 166

Ředitelna
326 741 474

skola@zsknezmost.cz