Spinning v MB - 9. 5.. 2013Na 9.5. 2013 jsem si pro členy kondičního cvičení připravil další pohybovou aktivitu, která se velmi hodí do rozvoje fyzické kondice, tedy spinning. Jde o  nejúčinnější a vysoce motivující kardio-vaskulární cvičení posledního desetiletí. Ihned po odpoledním vyučování jsem s žáky vyrazil do Mladé Boleslavi a z autobusového nádraží jsme rovnou zamířili k ZUŠ Pastelka, kde se nachází spinningové centrum. Lekce probíhala pod vedením výborné instruktorky Jany Hladíkové, která v letech 1989 - 2000 získala několik titulů mistryně republiky na dráze, silnici, MTB i v cyklokrosu. Spinningová lekce probíhala na speciálních kolech tzv. spinnerech. Každý jezdec si volí zátěž, která mu vyhovuje, a proto jednotlivé rozdíly ve výkonnostech žáků nehrály roli v tom, abychom mohli jet všichni společně. Tempo nám určoval rytmický hudební doprovod, který nám na míru připravila paní instruktorka. Cvičení bylo nenáročné na koordinaci pohybů, nezatěžovalo kloubní systém a směřovalo k celkovému procvičení svalů nohou a hýždí, ale také paží a svalů trupu.

V naší tréninkové lekci jsme si vyzkoušeli hned několik druhů jízd zaměřených převážně na výbušný krátkodobý sprint, výšlap kopců ze sedla atd.

Žáci byli naprosto dokonale seznámeni s nastavením spinnerů, ale i potažmo vlastních kol. Dále už také žáci vědí, jak má vypadat správný posed na kole tak, aby netrpěla krční páteř a celá záda.

Mnohokrát děkujeme paní Janě Hladíkové za perfektní tréninkovou jednotku a rádi si v budoucnu spinning zopakujeme.   FOTO zde

Za kondiční kroužek

Mgr. Zdeněk Chlup

Slavnostní vyřazení žáků 9. třídy

Slavnostní vyřazení žáků 9. třídy se uskutečnilo ve čtvrtek 25.6. v aule...

Nadpis neni vyplnen

Děkujeme paní Hlavičkové za Max elektro Tv do žluté třídy.

1.jarní výlet turistického kroužku

V sobotu 22.2. jsme se vydali s turistickým kroužkem na další výlet. Jeli jsme...

Adresa:
Na Františku 75,
294 02, Kněžmost


Sekretariát
326 784 166

Ředitelna
326 741 474

skola@zsknezmost.cz