Hradecký Namakanec 2013 je ze ZŠ Kněžmost!Dne 4. 4. 2013 jsem se s pěti vybranými žáky druhého stupně ZŠ Kněžmost vydal reprezentovat naši školu na závod určený žákům, studentům i vysokoškolákům České republiky pořádaný studenty hradecké univerzity pod záštitou Katedry tělesné výchovy a sportu UHK. Hradecký Namakanec je silový trojboj, ve kterém účastníci musejí prokázat své fyzické schopnosti ve velmi těžkém závodě, který v sobě kloubí posilování, běh a plavání.

Závod začínal plaveckou částí, ve které žáci změřili své síly na 50m volným způsobem. V této disciplíně nás nejlépe reprezentoval Pavel Rejman z 9. třídy s časem 0:45:51 (45,51 vteřin). Druhá disciplína se v letošním ročníku pořádala zcela novou a veřejnosti neznámou formou, tzv. crossfitem. Tato část spočívala v provedení co největšího počtu sérií o stanoveném počtu daných cviků v určeném časovém limitu.

1.kolo - 8x dřep + 8x klik (2 minuty)

2.kolo - 6x angličáky + 10x sed-leh (2 minuty)

3.kolo - 3x shyb + 10x sklapovačky (2 min 30 s)

V této disciplíně naši borci výrazně promluvili do bojů o přední příčky a potvrdili tak zřejmý, systematický a cílený rozvoj pohybových schopností v kondičním kroužku. V silové části byl naším nejúspěšnějším reprezentantem Štěpán Bystřinec ze 7. třídy. Pro zajímavost – v prvním kole Štěpán vykonal téměř 50 dřepů a 50 kliků v technicky správném provedení, a to během 2 minut.  V druhém kole vykonal 24 náročných angličáků a 40 sed-lehů. V posledním kole během dvou a půl minut předvedl 18 shybů a 60 sklapovaček, prověřujících sílu břišního svalstva.  

Čekala nás poslední disciplína – běh na 1300m, ve kterém si nejeden z účastníků sáhl na dno svých sil. Ve hře o první místo bylo více jmen, nicméně Štěpán Bystřinec ze 7.třídy byl tím, kdo se objevil na obzoru v posledních 100m cílové rovinky jako první. V patách mu byl vítěz plavecké části Vojtěch Petiška z jaroměřského gymnázia, který sahal po prvenství. Štěpán Bystřinec však se zatnutými zuby v posledních 50m předvedl závěrečný „finiš“, kterým před sebe nakonec nikoho nepustil, a doběhl si tak pro letošní titul Hradeckého Namakance 2013.

Můj velký obdiv patří nejen vítězi tohoto závodu, ale i dalším čtyřem žákům za prokázané nasazení a dokončení velmi náročného závodu. Jmenovitě jsou to Martin Kopal (8.třída), Marek Martinec (8.třída), Josef Prskavec (7.třída) a Pavel Rejman (9.třída), který na stupni vítězů ukořistil třetí příčku.

Mnohokrát děkuji paní ředitelce Ivaně Veselé za veškerou podporu při reprezentaci naší školy na Hradeckém Namakanci. Jsem vděčný za to, že naši žáci měli možnost si vytvořit představu o studiích tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Hradec Králové.  Setkali se také se studenty vysokých škol, kteří jim v celém závodě byli nejen psychickou oporou, ale možná i budoucím vzorem.

Foto zde

Mgr. Zdeněk Chlup

Slavnostní vyřazení žáků 9. třídy

Slavnostní vyřazení žáků 9. třídy se uskutečnilo ve čtvrtek 25.6. v aule...

Nadpis neni vyplnen

Děkujeme paní Hlavičkové za Max elektro Tv do žluté třídy.

1.jarní výlet turistického kroužku

V sobotu 22.2. jsme se vydali s turistickým kroužkem na další výlet. Jeli jsme...

Adresa:
Na Františku 75,
294 02, Kněžmost


Sekretariát
326 784 166

Ředitelna
326 741 474

skola@zsknezmost.cz