Žáci naší školy na utkání FK Mladá Boleslav – FC Viktoria PlzeňNa neděli 10. 03. 2013 jsem pro žáky, kteří navštěvují fotbalový kroužek, připravil půldenní zájezd do Mladé Boleslavi za účelem shlédnutí ligového utkání. Chtěl jsem, aby žáci nabyli této zkušenosti a viděli jak se v naší nejvyšší soutěži hraje fotbal.

V tomto utkání se setkala mužstva FK Mladé Boleslavi s týmem, který důstojně reprezentuje svoji hru i na evropské úrovni, FC Viktorií Plzeň. Byl to duel dvou dlouho neporažených týmů; Boleslav sedm a Plzeň osm předchozích ligových kol neprohrála. Boleslav se pokoušela o udržení kontaktu se špičkou prvoligové tabulky a Plzeň bojovala o uhájení vedoucí příčky.

Lístky na utkání jsme měli předem rezervované a seděli jsme hned pár metrů od postranní čáry, což nám skýtalo velmi dobrý přehled, o všem podstatném dění na hrací ploše. A díky brzkému příchodu měli žáci možnost shlédnout, jakým způsobem se hráči připravují na samotnou zátěž ve hře.

Pro všechny účastníky našeho zájezdu byl také připraven pracovní list, ve kterém si  všichni vyzkoušeli svůj přehled v dění naší nejvyšší fotbalové soutěže.

V průběhu zápasu žáci zachovali svoji přízeň týmu FK Mladá Boleslav a vyzbrojeni megafonem, řehtačkou a vlastním hlasem podporovali hráče Mladé Boleslavi.

Bohužel v boleslavském týmu pokračovaly komplikace se zdravím hráčského kádru, a proto chyběli hráči Johana, Opiela, Ondřejka, Šírl, Chramosta a Rolko.

Z mého pohledu si žáci utkání, i přes prohru FK Mladé Boleslavi, užili a byli rádi, že dostali možnost toto utkání shlédnout.

Pro úplnost přehledu utkání:

FK Mladá Boleslav – FC Viktoria Plzeň 0 : 2

Sestava FK Mladá Boleslav: Miller - Kúdela, Ševinský, Dosoudil, Bořil (77. Sloboda) - Jarolím, Ščuk - Mareš (63. Sivrič), Magera, Štohanzl (86. Synek) - Nešpor.

Sestava FC Viktoria Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth (88. Hejda) - Fillo, Kolář (73. Rajtoral), Kovařík  - Tecl (64. Bakoš).

Góly: 45. Kolář, 83. Horváth z penalty

Počet diváků: 4786

V nadcházejícím průběhu sezóny bych se s žáky rád zúčastnil alespoň ještě dvou ligových utkání Mladé Boleslavi a to s Baníkem Ostravou a s Baumitem Jablonec. Doufejme, že budeme svědky vítězného konce v podání Mladé Boleslavi.

Mgr. Chlup Zdeněk

Slavnostní vyřazení žáků 9. třídy

Slavnostní vyřazení žáků 9. třídy se uskutečnilo ve čtvrtek 25.6. v aule...

Nadpis neni vyplnen

Děkujeme paní Hlavičkové za Max elektro Tv do žluté třídy.

1.jarní výlet turistického kroužku

V sobotu 22.2. jsme se vydali s turistickým kroužkem na další výlet. Jeli jsme...

Adresa:
Na Františku 75,
294 02, Kněžmost


Sekretariát
326 784 166

Ředitelna
326 741 474

skola@zsknezmost.cz