Tvoříme animovaný film

V sobotu 3. října 2020 jsme se sešli ve škole, abychom společně pod vedením paní Kateřiny Knappové (www.anideti.cz) vytvořili animovaný film. Již na začátku bylo jasné, že to nebude nic jednoduchého. Tomuto dni předcházela v průběhu celého září intenzivní příprava v hodinách čtení a slohu – bylo nutné domluvit se na hlavních postavách, společně vytvořit příběh a loutky.

Dopoledne jsme se stručně dozvěděli, jak vzniká animovaný film. Poté jsme museli ještě dokončit všechny loutky a pozadí, aby to odpovídalo našemu obrazovému scénáři. Pak jsme mohli začít snímat rozpohybované předměty. Odpoledne bylo potřeba film namluvit a přidat různé zvukové efekty. Na závěr zbývalo nafotit děti do závěrečných titulků. Vše proběhlo bez problémů a tak byl po 8 hodinách na světě náš první film s názvem Ztracený pejsek.

Všichni si to moc užili. Bohužel jsme nemohli rodičům promítnout film na velkém plátně, což mrzelo především malé autory, každopádně jim však moc děkujeme za podporu a přípravu vydatného občerstvení a paní Knappové pak za skvěle vedený workshop. Budeme se těšit na další spolupráci.

Mgr. Květa Havlíková + žáci 4. B

Sbírka krmiv pro EKO centrum zahrada Mladá Boleslav