ČEPS Cup 2019

Dne 21. 11. 2019 se naše škola s vybranými žáky 1. stupně naší školy v rámci spolupráce s FAKMB zúčastnila letos poprvé celostátního florbalového turnaje ČEPS Cup. Turnaj se konal v nové hale u 5. ZŠ MB v Zalužanské ulici. Turnaj byl specifický tím, že se hrálo na dvou zmenšených hřištích a v počtu třech hráčů a jednoho brankáře. Turnaje se zúčastnilo 10 škol, které byly rozlosovány do dvou skupin. Čas zápasu byl stanoven na 2 x 8 minut. Skupina A:ZŠ Benátky nad Jizerou, 6. MB–FAKMB, ZŠ Sokolovská Mnichovo Hradiště, 8. ZŠ MB, ZŠ Luštěnice a Skupina B:ZŠ Čachovice, ZŠ Dobrovice, 7. ZŠ MB, ZŠ Kosmonosy, ZŠ Kněžmost. V prvním zápase jsme si celkem hravě poradili se ZŠ Dobrovice v poměru 5:1, zápas druhý byl vyrovnaný, nakonec jsme otočili skóre zápasu a zvítězili nad ZŠ Kosmonosy 4:2. V zápase třetím jsme po smolné chvilce brankáře rychlými třemi brankami v druhé půli utkání ztratili vedení v zápase a prohráli 4:8 nad 7. ZŠ MB, v zápase čtvrtém proti Čachovicím jsme se rychle ujali vedení a to v poměru 4:1, soupeř se však v závěru zápasu dokázal vyhecovat a rychlými brankami snížil na 4:3 a čtvrtou branku vstřelil těsně po zaznění konce utkání. Dramatický závěr zápasu jsme nakonec kvůli neuznanému gólu přežili a zvítězili 4:3. Postoupili jsme tak mezi nejlepší čtyři týmy turnaje. V semifinále a v boji o 3. místo jsme narazili na 6. FAKMB a znovu na 7. ZŠ MB. , Bohužel na soupeře jsme rozdílem třídy neměli. I tak patří pochvala všem hráčům, převážně čtvrtých tříd, kteří nastoupili do turnaje a bojovali proti registrovaným florbalistům, kteří byli často z vyššího, pátého, ročníku. Věřím, že to pro nás byla veliká zkušenost pro příští rok, a dobrá motivace do dalšího tréninku florbalu. Poděkování patří našim reprezentantům: Maděra V., Vodička D., Hakenová T., Beran A., Beran D., Pospíšil V., Panc T., Dutý K. a  Mareš V.